Press "Enter" to skip to content

Forumas: Ar tikrai mums reikia nacionalinio susitarimo dėl švietimo? (vaizdo įrašas)

2021 m. vasario 24-ąją vyko virtuali Santaros Vilniaus klubo diskusija „Ar tikrai mums reikia nacionalinio susitarimo dėl švietimo? Kas ir dėl ko turėtų susitarti?“

Dar 2002 metais Respublikos prezidentas Valdas Adamkus iškėlė „nacionalinio susitarimo dėl švietimo strategijos“ idėją. Vėliau šios idėjos būtinumą pabrėžė ir visuomeninės švietimo organizacijos. Jų siūlymui susitarti dėl švietimo buvo linkusios pritarti ir parlamentinės partijos, tačiau iki Seimo rinkimų to padaryti nepavyko. Rinkimų metu iš parlamentinių partijų tik Tėvynės sąjunga savo programoje įsipareigojo siekti nacionalinio susitarimo dėl švietimo. Kodėl? Dėl ko ši partija kviečia tartis? Ką toks susitarimas Lietuvos švietimui ir visuomenei duotų? Tarppartinis ar išties nacionalinis jis būtų? Kaip jo bus siekiama? Kas ir kaip jį įgyvendintų?

Diskusijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Šiugždinienė, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas, šio komiteto pirmininko pavaduotoja Vilija Targamadzė, Bendrojo ugdymo tarybos pirmininkė Vitalija Bujanauskienė, Mokyklų tobulinimo centro vadovė Eglė Pranckūnienė, Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Želvys ir kiti. Diskusiją moderavo Emilija Sakadolskienė ir Darius Kuolys.

Kviečiame žiūrėti diskusijos įrašą.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *